شروع کنید

چطور با راهنمای درون مان ارتباط بگیریم؟راهکارهای ارتباط با استاد درون

چطور با راهنمای درون مان ارتباط بگیریم؟راهکارهای ارتباط با استاد درون

راهنمای درون کیست و نحوه ارتباط با او به چه نحو است؟

راهنمای درون راهنمایی از خود برتر و وجودت است،هر روز افراد بیشتری به این کشف می رسند که دارای خود برتر یا راهنمایی درونی و خردمند هستند که گویی مصلحت آنها را به خوبی می داند و در موقعیت های مختلف به آنها کمک و راهنمایی می رساند. هدف اصیل این راهنما یا استاد درونی که به ندای درون یا خود برتر نیز معروف است، کمک به فرد در جهت رسیدن به بالاترین حد از توانایی ها و تبدیل به بهترین نسخه از خویشتن می باشد.

برای افرادی که با این راهنما حقیقتا ارتباط برقرار کرده و از پندهایش بهره گرفته اند:

توانمندی هایی همچون بیداری نبوغ درونی، شکوفایی خلاقیت، افزایش توانایی های روحی و موفقیت در کار و حرفه گزارش شده است که بسیاری از هنرمندان، عارفان و نوابغ بزرگ تاریخ از این دسته اند. حتما شما هم گاهی در این موضوع حیرت کرده اید که برخی آثار هنری، ادبی یا اختراعات چطور بوجود آمده اند؟ گویی که منبع آنها جایی ورای این دنیاست و برای خلق آنها به نبوغ و توانایی فرا انسانی نیاز است. اگر فکر می کنید عطار و سعدی و حافظ، موتزارت و بتهوون، داوینچی و انیشتین با راهنمایی درونی مرتبط نبوده اند سخت در اشتباهید!

استاد درون کیست؟

اما این راهنما کیست؟

به باور بسیاری از رازورزان، ما یک آگاهی وسیع و ناب هستیم که:

قالبی از بدن فیزیکی به خود گرفته ایم تا بتوانیم با ارتعاشات زمخت تر دنیای مادی در این زندگی هماهنگ شویم. هنگامی که این آگاهی در قالب کوچکی همچون ذهن ما وارد می گردد، محدود می شود و بسیاری از دانسته ها، تجربیات و خاطرات ما دیگر در دسترس نخواهند بود. حال اگر بتوانیم روش هایی را برای ارتباط گیری با این خرد و آگاهی بیابیم و دوباره به آن متصل شویم، به آنچه حقیقتا هستیم دست یافته و از توانمندی های بالقوه مان بهره مند خواهیم شد. بله، این خود ما در یک نسخه برتر از آگاهی هستیم، به همین دلیل به آن خود برتر نیز می گویند.

راهنمای درون به چه نحوی عمل می کند.

راهکارهای ارتباط با استاد درون

۱- نحوه مراقبه درست را بدانید.

برای ارتباط گیری با استاد درون خود قبل از هر چیز باید بتوانید ذهن خود را آرام کنید،

از درگیری های آن فاصله بگیرید و روش مناسبی برای مراقبه و ورود به خلسه داشته باشید.

مشغولیت های ذهنی به باور بسیاری افراد مانعی بزرگ بر سر راه خودشناسی، خودسازی و تکامل است.اگر هنوز از مراقبه های خود راضی نیستید و نمی توانید هر زمان که اراده می کنید از بازی های ذهن خود فاصله گرفته و به تجربه خلسه و بی ذهنی برسید، باید از کمک یک استاد بیرونی استفاده کنید.

2- باید سعی کنید خودتان و دیگران را ببخشید.

این مهم است که از گذشته جدا شوید،از بندهای کارمیک که با دیگران ساخته اید رها شوید.

ارتباط عمیق با درون

۳- شناختن باورهای محدود کننده و دوری از آنها.

همه ما در طول زندگی باورهای اشتباه و محدود کننده ای به خود می گیریم که ما را از رسیدن به بهترین آنچه هستیم دور نگه می دارند. این باورها حتی می توانند موجب رنج دیدن ما شوند ولی اغلب ما چنان به باورهای خود چسبیده ایم که گویی بخشی از وجود ما هستند و جداشدن از آنها غیرممکن است!

اگر می خواهید به خود حقیقی تان نزدیکتر شوید، زمانی را برای بررسی باورها و عقاید خود نسبت به چگونگی زندگی، آدم ها، دنیا و کلا همه چیز صرف کنید و سعی کنید بفهمید از کجا آمده اند؟ آیا به رشد و حس رضایت شما کمکی کرده اند یا اغلب موجب آزار شما بوده اند؟ باورها و عقاید ریشه در ذهن ما دارند و قادرند مسیر زندگی ما را به هر سو هدایت کنند، پس به آنها توجه کنید.

۴- تمرینات خودسازی.

برای ارتباط دوباره با راهنمای درون خود باید به خودسازی بپردازید.

سعی کنید در کلاس های خودسازی شرکت کنید، به عادات مثبت روی بیاورید و افکار و رفتار مثبت را در خود پرورش دهید. این تمرینات زمینه ساز رشد درونی شما می باشند. برای مثال با خود قرار بگذارید که در طول روز شاد باشید، به دیگران کمک کنید و از عادات خودخواهانه و نفسانیات خود فاصله بگیرید.

۵- تقویت چشم و گوش(بصیرت و خرد) درونی برای ارتباط گیری.

مسلما برای ارتباط گیری چه بشکل بیرونی و چه درونی نیازمند دیدن و شنیدن هستیم، اما گوش و چشم بیرونی ما برای ارتباط درونی مناسب نیستند و از آنجا که بینایی و شنوایی درونی ما بندرت و یا شاید هرگز بکار گرفته نشده و تمرین داده نشده اند، بسیار ضعیف بوده و کارایی مناسبی ندارند. به همین منظور به تقویت این حواس درونی نیازمندیم که بدون آنها ارتباط گیری محقق نخواهد شد. اما نگران نباشید، همه ما بطور ذاتی از این حواس برخورداریم و تنها باید زمانی را برای پرورش آنها اختصاص دهیم.

راهنمای درون ،دنیا را تکامل می دهد
به سمت بهشتی که همینجاست
آگاهی از این بصیرت ،
یعنی آگاهی از سرنوشت مان
و برای دیدن این بصیرت
چشم ها را باید شُست
متفاوت از قبل باید نگاه کرد.

admin98 وب‌سایت
1 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx