شروع کنید

مانی پورا یا چاکرای شبکه خورشیدی چیست؟باز کردن چاکرای مانی پورا چگونه است؟

مانی پورا یا چاکرای شبکه خورشیدی چیست؟باز کردن چاکرای مانی پورا چگونه است؟

مانی پورا یا چاکرای شبکه خورشیدی چیست؟خصوصیات چاکرا،باز کردن چاکرای مانی پورا چگونه است؟

واژه مانی پورا به معنی «شهر جواهرات» یا «پرگوهر» است. این مرکز را از این جهت به این نام می خوانند که مرکز آتش است؛ نقطه کانونی حرارتی که مانند خورشید طلایی می درخشد. در فلسفه چین به این چاکرا گرمادهنده سه گانه لقب داده اند، زیرا در طی مراحل گوارش گرما تولید می کند. در مکتب ژاپن به آن ها را گویند که معنی آن شکم است. در بسیاری از مکاتب برای فعال سازی انرژیهای این مرکز به آموزش آوازهارمونی می پردازند.

این چاکرا بین دوازدهمین مهره سینه ای و نخستین مهره کمری قرار دارد. تصویر این شبکه به شکل یک نیلوفر آبی با ده گلبرگ به رنگ زرد روشن است.در مرکز این گل یک مثلث وارونه قرمز رنگ با سه برآمدگی «T» شکل است که از هر ضلع بیرون زده اند. علامت حیوان منسوب به این چاکرا قوچ و مانترا یا صوت آن رام است. مظاهر ربانی این مرکز را رودرا (الهه طوفانها) و لاکینی (الهه اقبال نیک) تشکیل می دهند.

پرانا و آپانا

شبکه خورشیدی مرکز نشاط در کالبد جسمانی و کالبد روحی است، زیرا در این مرکز پرانا (نشاط بالارونده) و آپانا (نشاط پایین رونده) با یکدیگر ملاقات کرده و حرارت لازم برای حمایت از حیات را ایجاد می کنند. با ملحق شدن این دو انرژی چاکرای شبکه خورشیدی بیدار می گردد. این مرکز تحت تنظیم و کنترل خورشید است و کیفیت تابشی آن هوش فعال می باشد.

سومین چاکرا، چاکرای شبکه خورشیدی است که رنگ نمایانگر آن زرد می‌باشد و در محل ناف قرار دارد. این چاکرا با اندام‌های گوارشی (کبد، معده، کیسه صفرا، لوزالمعده، طحال و روده کوچک) در ارتباط است. چاکرای شبکه خورشیدی همچنین به هویت، عزت نفس، انگیزه، قدرت اراده و بلندپروازی مربوط است. مسائلی که به عدم تعادل این چاکرا ارتباط پیدا می‌کنند شامل نفخ، زخم معده، مشکلات کبدی، اختلالات غذایی، کند بودن و عدم اعتماد به نفس هستند.

سطح احساسی

در سطح نجومی یا احساسی این مرکز با خواست و هیجان پیوند دارد. عدم اعتماد به نفس و فقدان پشتکار به ضعف این شبکه ارتباط دارد.

سطح جسمانی

در سطح جسمانی این مرکز عمدتا با فرآیند هضم و جذب مرتبط می باشد. غدد، فرآیندها و اعضاء تحت تاثیر این چاکرا عبارتند از: تنفس، دیافراگم، معده، دوازدهه، کیسه صفرا، کبد و لوزالمعده.

 

ناپایداری و عدم ثبات مانی پورا

هنگام ناپایداری و عدم ثبات این چاکرا،فرد در معرض جهش های خُلقی سریع قرار گرفته و ممکن است دچار افسردگی، درون گرایی، خستگی، اختلال گوارشی و عادات غذایی نابهنجار گردد. بدکاری این مرکز در صورتی می تواند به حالات عصبی و سرطان منجر شود که انرژیهای رسیده از مرکز قلب امکان جاری و روان شدن صحیح در سطح جسمانی را پیدا نکنند. این شبکه دارای فعالیت متقابل با چاکرای قلب و چاکرای خاجی است و با مسدود شدن آن آمیزش جنسی ارتباط خود را با عشق از دست می دهد.

چاکرای سوم، مانی پورا (چاکرای شبکه خورشیدی)، عملکرد احساسی و خصوصیات چاکرا

پیوند های درونی

این مرکز همچنین با پیوند درونی در ارتباط است. هنگام برقراری ارتباط دوستی میان دو نفر رشته هایی میان شبکه خورشیدی آن دو ایجاد می گردد. هر چه این پیوند قوی تر باشد، رشته ها نیرومندترند. با پایان گرفتن پیوند دوستی این رشته ها به آهستگی از هم گسیخته می گردند. رشته مشابهی نیز میان مادر و نوزاد برقرار است.

مانی پورا و پیوندهای درونی ،روابط و دوستی ها

تغذیه مناسب برای تعادل مانی پورا

برای کمک به تعادل بیشتر این چاکرا از میوه‌ها و سبزیجات زرد بیشتری مانند فلفل‌های زرد، لپه و کدوی زرد در غذاهای خود استفاده کنید. کربوهیدرات‌های پیچیده مانند جو دوسر و گندم هم برای چاکرای شبکه خورشیدی اهمیت دارند. برای داشتن چاکرای سومی که کاملا تعادل داشته باشد باید از مصرف شکر سفید به طور جدی پرهیز کنید. شکر سفید برای این چاکرا مانند سم است.

میوه‌ها و سبزیجات زرد برای تعادل چاکرای خورشیدی یا مانی پورا

مسدود بودن مانی پورا

در صورتی که چاکرای سوم یعنی،مانی‌پورا سرشار از عواطف منفی باشد و همچنین با خشم، نفرت، حسادت و عواطف سرکوب شده‌ی دیگر انباشته شده باشد معده دچار اختلال می‌شود.وقتی از نظر عاطفی آشفته باشید،مانی‌پورا بلافاصله تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

اگر عواطف منفی تان را سرکوب ‌کنید که برای وجودتان زهرآگین است و به عواطف مثبت تظاهر می‌کنید، که کذب است و دورویی. و هر دو این‌ها خطرناک است.تمام این انرژی‌های سرکوب شده همچون سنگ گذرگاه انرژی شما را مسدود می کنند و چون مانی‌پورا مسدود باشد، انرژی نمی‌تواند بالاتر برود. باید که این منطقه آسوده باشد.

اما راه حل چیست؟

اگر خشم آمد، اگر تهاجم آمد، آن را سرکوب نکن. نه اینکه به دیگری آسیب بزنی، ولی برای بیان عواطف سرکوب شده هزار و یک راه وجود دارد. می‌توانی خشمت را روی یک بالش تخلیه کنی. می‌توانی به جنگل بروی و فریاد بزنی. می‌توانی به باغ بروی و هیزم بشکنی. می‌توانی تنها در اتاقی بنشینی و بر خشم مراقبه کنی. نکته اصلی در تخلیه عاطفی و تحول خشم این است که آن را بیان کنی، سرکوب نکنی.

چاکرای سوم مانی‌پورا و عواطف منفی و خشم

فعال نبودن یا مسدود بودن مانی پورا می تواند سبب موارد زیر گردد:

بی احساسی

بی تفاوتی

حس نا امنی

نداشتن اعتماد بنفس

با کار کردن روی این مرکز می توان آنرا فعال کرد و انسداد را از بین برد.

پاکسازی مانی پورا یا چاکرای خورشیدی

نشانه های گرفتگی چاکرای سوم مانی پورا یا همان چاکرای خورشیدی 

آیا برایتان سخت است اگر چیزی باب میل شما نباشد؟ می خواهید همه چیز طبق نظر شما باشد؟

می خواهید خودتان و دیگران را کنترل کنید؟ همیشه ناراضی هستید؟

خیلی تلاش می کنید گاهی بیش از حد توان تان؟ و باز هم ناراضی هستید؟

رها کردن مسائل برایتان سخت است؟ سریع ناراحت میشید؟ مایوس و نا امید هستید؟

سعی می کنید همیشه مورد تایید دیگران باشید؟ اگر تاییدتان نکنند خشمگین می شوید؟

در برابر مشکلات کنترل اعصابتان را از دست میدهید؟

کسانی که نمی توانند ورزش کنند و تنبل هستند هم مشکل شان گرفتگی سه چاکرای اول و مخصوصا مانی پورا است.

نکته:

با درست شدن عملکرد  ۳ چاکرای مربوط به حالت بقا سطح انرژی شما به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

 

باز کردن چاکرای مانی پورا 

دو زانو بنشینید. پشت خود را صاف و در عین حال ریلکس نگه دارید. دستان خود را جلوی شکم، اندکی پایین تر از شبکه خورشیدی خود قرار دهید. بگذارید قسمت بالای انگشتان به هم بچسبند و سمت انگشتان کاملاً به سمت خارج از شما باشد. انگشتان شست را به شکل ضربدر روی هم قرار دهید و چهار انگشت دیگر دست را صاف نگه دارید (این کار اهمیت زیادی دارد).

بر روی چاکرای ناف، و مفهوم و محل آن که در تیره‌ی پشت، اندکی بالاتر از ناف است، تمرکز کنید. با دهان بسته، اما کاملاً واضح صدای “RAM” را در ذهن خود زمزمه کنید. در تمام این مدت، خود را هر چه بیشتر ریلکس کنید، و درباره‌ی این چاکرا، معنای آن، اثر آن بر زندگی، و تأثیری که باید در زندگی شما داشته باشد بیندیشید. تا جایی این کار را ادامه دهید که کاملاً به آرامش برسید. احساس «پاکی» شما را در بر خواهد گرفت (این احساس در مورد تمام چاکراها صدق می‌کند).

مودرای مانی پورا یا چاکرای خورشیدی

مودرای مانی پورا یا چاکرای خورشیدی

 

 

 

admin98 وب‌سایت
5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx