شروع کنید

راز آواز پرندگان و ارتعاش آن چیست و چه ارتباطی با رشد گیاهان در فصل بهار دارد؟

راز آواز پرندگان و ارتعاش آن چیست و چه ارتباطی با رشد گیاهان در فصل بهار دارد؟

راز نهفته موجود آواز پرندگان و ارتعاش صوتی آن چیست و چه ارتباطی با رشد گیاهان در فصل بهار دارد؟

 

آیا تابحال متوجه آواز پرندگان در روزهای بهاری شده اید؟ که در تمام طول روز به گوش می رسد؟

بارها مشاهده شده و به ثبت رسیده است که گیاهان هنگامی که نزدیکشان به طور مداوم آهنگ های ساخته استادان موسیقی پخش می شود(موسیقی کلاسیک) با سرعت بیشتری رشد می کنند و سالم تر و بلندتر از حد معمول می شوند.اما هنگامی که پیوسته موسیقی پُر سر و صدا و بلند و نابهنجار و ناموزون در کنار آنها پخش می شود،گیاهان پژمرده می شوند و به کندی رشد می کنند و بلندی آنها بیش از پنج تا ده سانتی متر،کمتر از دیگر گیاهانی است که با آهنگ های ملایم و دلنشین(مانند سمفونی های کلاسیک) برای آنها لالایی گفته اند.

راز آواز پرندگان و ارتعاش صوتی آن چیست و چه ارتباطی با رشد گیاهان در فصل بهار دارد؟

 

آواز پرندگان

آیا  متوجه شده اید که آواز پرندگان در فصل تابستان کمتر از فصل بهار است؟و در تابستان بیشتر هنگام سحر و غروب نغمه سر می دهند؟

اگر در یک بعدظهر تابستان ،برای گردش به جنگل یا طبیعت رفته باشید،تنها گه گاه صدای جیک جیکی کوتاه را از بالای بلندترین درختان می شنوید.

آیا هرگز پیش آمده است دلیل این امر را از خود بپرسید؟

یک دلیل جادویی برای این پدیده ی ناشناخته طبیعت وجود دارد.

آواز پرندگان ارتعاش صوتی مخصوصی منتشر می سازد که موجب رشد و پرورش برگهای جوان درختان،گیاهان و گلها می شود.بنابراین در فصل بهار،آوازخوانی پرندگان در تمام طول روز به طور مداوم ادامه دارد.در حالی که رویش جدید در حال انجام گرفتن است.

آیا همچنین متوجه شده اید که آواز پرندگان در فصل تابستان کمتر از فصل بهار است؟

 

فصل تابستان

در فصل تابستان،آواز پرندگان فروکش می کند.به جز در هنگام سحر و غروب آفتاب،البته گاهی اوقات چنانچه تمام برگها،به خوبی و کامل نروییده باشند. در اوایل صبح های تابستانی نیز می توانید صدای پرندگان را بشنوید.

پس از آن که برگها به اندازه ی کافی رشد کرد و کامل شد.فعالیت های شیمیایی درختان و علفزارها و گیاهان و گلها در فصل تابستان،هر روز تغییر می یابد.آن هم به هنگام سحر و غروب.

شب هنگام،تمام حیات گیاهی دی اکسید کربن تنفس می کند و با فرا رسیدن سحر و اوایل صبح،این حیات گیاهی اکسیژن ناب از خود بیرون می دهد.زمان تغییر مجدد به وسیله ی پرندگان جار زده می شود.در واقع به وسیله ی همین آواز پرندگان است که گیاه تحریک می شود و به کار و فعالیت می پردازد.

اما قوانین علم بیولوژی تنها همزمانی آن را تصدیق می کند و مثل همیشه مدارک و شواهد آشکار علت و معلول را نادیده می گیرد. و ابدا نمی تواند هیچ توضیحی برای زمانبندی دقیق طبیعت درباره تغییرات فصلی و روزانه ی آهنگ پرندگان بدهد.

آواز پرندگان در فصل تابستان

 

رشد

آیا زیبا و دلربا نیست که بدانید پرندگان هستند که به علفزارها و گیاهان و درختان و گلها می گویند در چه وقت و هنگامی رشد خود را آغاز کنند و با منتشر ساختن اصوات لازم برای فعالیت های شیمیایی آنها،به آواز خواندن بپردازند؟ آن هم در تمام مدت روزهای بهار و در سحرها و غروب های تابستان؟ چگونه ممکن است برخی تصور کنند.پرندگان زندگی بی ثمر و کاهلانه ای دارند؟علتی برای این آواز خواندن وجود دارد و آنها همگام با طبیعت برای رشد سیاره آواز می خوانند.

واژه ی طبیعت (Nature)

در واژه ی طبیعت (Nature) ، لغت آهنگ/ترانه  (Tune) وجود دارد،زیرا خود طبیعت است که معجزه ی آواز خواندن یا آهنگ پرندگان را خلق می کند که موجب رشد درختان سبز رنگ و علفزارها و گیاهان و گلهای رنگارنگ خود می شود.

طبیعت به راستی از بسیاری از پرده های موسیقی تشکیل شده است.همینطور هم از بسیاری از اصوات،از جمله نغمه هایی که پرندگان سر می دهند.

درباره ی این مدرک خارق العاده ی نحوه ی تاثیرگذاری صوت بر روی هوا بیندیشید که قادر می گردد ماده گیری فیزیکی ماده ی همه ی چیزهای در حال رشد را ظاهر سازد.

معنی در واژه ی طبیعت (Nature) ، لغت آهنگ/ترانه Tune)) و آواز پرندگان

آواز خوانی پرندگان برای طبیعت الزامی است:

زیرا به جز موارد اشاره شده،شرایط گوناگون غیرفصلی و غیر منتظره ی آب و هوایی وجود دارد که در اکثر اوقات می تواند موجب توقف رشد و نمو شود.

نکته مهم برای گلخانه داران:

چنانچه در گلخانه های تولیدی که رشد و نمو گیاهان و گلها و غیره به صورت مصنوعی صورت می پذیرید.آواز پرندگان به وسیله نوارهای ضبط صوت پخش شود.گیاهان با شرایط بی نهایت مطلوب تر و بهتری رشد می کنند.

نکته مهم برای گلخانه داران و آواز پرندگان

admin98 وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *