شروع کنید

راه های افزایش انرژی مثبت

راه های افزایش انرژی مثبت

افزایش انرژی مثبت به چه صورت انجام می شود؟

 

افزایش انرژی مثبت در زندگی حائز اهمیت است، تقریباً همه ی افراد، اشخاصی را می شناسند که تابش انرژی مثبت دارند. آنها کسانی هستند که به طور طبیعی دیگران را جذب می کنند و باعث میشوند مردم احساس راحتی کنند. در حالی که ممکن است برای برخی افراد این امر کار آسانی باشد، برای برخی دیگر نیاز به تمرین دارد، و این اشکالی ندارد. انرژی ای که از خود می دهید نه تنها تعامل شما را با افراد دیگر تعیین می کند، بلکه به احساس شما در مورد خودتان نیز اشاره می کند.

 

این یکی از آن مهارت هایی است که قطعا ارزش تمرین دارد. هنگامی که شروع به تغییر طرز فکر خود می کنید، شاهد خواهید بود که انواع فرصت های شگفت انگیز، بر سر راه شما قرار می گیرند و همچنین احساس سبکی بسیار بیشتری خواهید داشت.

راه های افزایش انرژی مثبت

 

10 راه برای افزایش انرژی مثبت در زندگی

 

1- روز خود را با دعا، نیایش و شکرگذاری شروع کن

 

زمانی که دعا کردن را شروع می کنی ، انگار دری را باز کرده و به سوی خدا گام بر می داری. دعا و شکرگذاری تو را به منبع خلقت وصل می کند و همین حضور در محضر خالق ، حال و هوایی مثبت در تو ایجاد کرده و میزان انرژی مثبت در وجود تو را چندین برابر می کند که باعث آرامش کل وجود شما می شود.

 

2- همان طور با دیگران رفتار کن که دلت می خواهد با تو رفتار شود

 

وقتی روز خود را با دلخوری آغاز کنی ، تمام روزت را تباه کرده ای. وقتی فکر کنی که دیگران هم عین خودت هستند و فقط از لحاظ ظاهر با تو فرق میکنند ، دیگر دلت نمی خواهد در مقابل آنها جبهه بگیری و احساسات منفی ات را نثارشان کنی. توجه داشته باش که رفتار آگاهانه ات باعث می شود انرژی مثبت اطرافیان را به سوی خودت جذب کرده و باتری وجودت را با انرژی مثبت آنها شارژ کنی.

همان طور با دیگران رفتار کن که دلت می خواهد با تو رفتار شود

 

3- در هر وضعیتی سعی کن بیشتر جنبه های مثبت را ببینی و بر روی آنها تمرکز کنی

 

در اصل ، هر وضعیتی از زندگی ، سراسر عظمت و فیض الهی را به تصویر می کشد و حقیقت واحدی را آشکار می کند : در همه چیز خیر و در همه کس روح الهی نهفته است. وقتی با این دید ، به دنیا بنگری خیر و برکت الهی از کائنات به سوی تو سراریز می شود.

 

4- از کنترل کردن همه چیز دست بردار

 

زندگی جاری است و ذات آن تحول و دگرگونی است. هر چقدر در برابر زندگی جبهه بگیری ، بیشتر رنج میبری. هر موقع که بخواهی اوضاع و شرایط زندگی را کنترل کنی ، حالت اضطراب و فشار عصبی به تو دست می دهد که همین باعث تولید انرژی منفی می شود. فقط تصور کن که زندگی ، رودخانه ای پُر جوش و خروش است ، آیا فایده ای هم دارد که با آن دست به گریبان شوی؟ بهتر نیست که آن را رها کنی و با جریان زندگی پیش روی؟ وقتی خودت را در اختیار جریان زندگی بگذاری ، کلی انرژی مثبت ایجاد می کنی و در نتیجه خیر و برکت و فیض الهی را به سوی خود می کشانی.

 

5- زندگی پُر از صلح و صفا را تجسم کن

 

ذهن تو هم، مثل ذهن بیشتر مردم به افکار منفی معتاد شده است. لازم است آگاهانه این اعتیاد را ترک کنی تا انرژی مثبت جذب شود. هوشیار باش و بگذار تصاویر هولناک ناشی از تفکر منفی از ذهنت بیرون برود. در عوض جریان آرامی از زندگی را مجسم کن. این تغییر، نگرشی ذهنی ایجاد می کند که موجب جذب انرژی مثبت می شود که خودت را هم مات و مبهوت می کند.

 

6- نگران آینده نباش، تنها برنامه ریزی کن و به حضرت حق توکل کن

 

در طول تاریخ بشریت ، نگرانی به هیچ کس خدمتی نکرده است. هر آنچه که قرار است رخ دهد ، عملی می شود. کاری هم از دست تو بر نمی آید. در اصل هر آنچه را که تو از بابت آن نگران هستی ، در اکثر مواقع روی نمی دهد. پس چرا انرژی ات را روی نگرانی هدر می دهی؟ هر نوع نگرانی باعث می شود درونت را پُر از انرژی منفی کنی که به راحتی سلامتی تو را به خطر می اندازد. کافی است عاقلانه برنامه ریزی کنی و بعدش هم به خدا توکل کنی.

نگران آینده نباش، تنها برنامه ریزی کن و به حضرت حق توکل کن

 

7- از دلخوری دست بردار

 

گذشته ها گذشته ، گذشته برنگشته و جزو خاطرات تو شده است. آیا امکان دارد در گذشته زندگی کنی؟ به هیچ وجه! به هر حال اگر مدام خاطرات ناخوشایند گذشته را در ذهنت جا بدهی همیشه یک جورایی دلخور هستی. پس عفو و بخشش را یاد بگیر و با این حرکت ، یک عالم انرژی مثبت جذب کن.

 

8- اوقاتی را در طبیعت سپری کن

 

دلت می خواهد انرژی مثبت جذب کنی! سری به طبیعت بزن. به پارک برو ، به درختان و گل ها نگاه کن که چگونه با وزش باد ، با وقار و متانت حرکت میکنند. ببین چگونه آرامش و صفا را از وجودشان منعکس کرده و انرژی مثبتشان را به تو منتقل میکنند؟ و این سبب افزایش انرژی مثبت در شما میشود.

اوقاتی را در طبیعت سپری کن

 

9- در مقابل دیگران جبهه نگیر

 

هنگام معاشرت با دیگران سعی کن که حضورت آگاهانه باشد تا اینکه در ذهن خودت ساکن باشی. بگذار مردم هم حرف خودشان را بزنند و عقایدشان را ابراز کنند. دست از جبهه گیری بردار تا مردم جذب طبیعت آرام تو شوند ، چون در این صورت انرژی مثبت است که از تو ساطع می شود.

 

10- آرامش را در وجودت احساس کن

 

چشمانت را ببند و سعی کن که از درون ، جسمت را احساس کنی. از سبکی و آرامش که در وجودت ایجاد می شود تعجب می کنی. همین سبکی موجب جذب انرژی مثبت و بیرون راندن انرژی منفی می شود.

 

با به کارگیری روش های بالا انرژی مثبت را جذب میکنی. یادت باشد که طبیعت و سرنوشت تو ایجاب می کند که لحظه به لحظه هوشیار و در زمان حال باشی تا آرامش و انرژی مثبت جذب شده را هم به دیگران انتقال دهی.

admin98 وب‌سایت
1.5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx