شروع کنید

کاسه تبتی یا کاسه آوازه خوان چیست و چه خواص و فوایدی دارد؟

کاسه تبتی یا کاسه آوازه خوان چیست و چه خواص و فوایدی دارد؟

کاسه تبتی یا کاسه آوازه خوان چیست و چه کابردهایی دارد؟

 

کاسه تبتی نوعی زنگ و آهنگ طنین انداز است که هنگام نواختن مرتعش شده و لحنی غنی و عمیق ایجاد می کند. کاسه آوازه خوان تبتی که به کاسه آواز یا کاسه هیمالیا نیز معروف است باعث آرامش می شود و خواص درمانی قدرتمندی را ارائه می دهد.

کاسه تبتی علاوه بر استفاده سنتی خود برای مدیتیشن ، برای آرامش عمیق و بازسازی عضلات ، برای تسکین درد در مفاصل ، عضلات و شانه ها ، برای تسکین درد مربوط به سیاتیک ، سیستم گوارشی ، سردرد و صدمات میگرن یا ستون فقرات ، برای بهبود گردش خون ، از بین بردن تنش ها و غیره استفاده می شود

راهبان بودایی مدتهاست که در تمرین مراقبه از کاسه آواز تبتی استفاده می کنند. علاوه بر این ، برخی از پزشکان سلامتی (از جمله موسیقی درمانی ، ماساژ درمانی و یوگا درمانی) از کاسه آواز تبتی در طول درمان استفاده می کنند.

کاسه تبتی یا کاسه آوازه خوان که راهبان بودایی استفاده می کنند

روش کارکرد کاسه تبتی چگونه است؟

 

چند نظریه مختلف ارائه شده است تا توضیح دهد چرا کاسه آواز تبتی مفید است. چنین نظریه هایی نشان می دهد که:

ارتعاشاتی که کاسه ها ایجاد می کنند ممکن است ذهن و بدن را تحت تأثیر قرار دهند.

صداهایی که کاسه ها ایجاد می کنند ممکن است به منظور ایجاد آرامش بر روی امواج مغزی تأثیر بگذارند.

آنها ممکن است همان تأثیرات روانشناختی و مزایای گوش دادن به موسیقی های فرکانس بالا را داشته باشند.

مزایای گوش دادن به کاسه ها ممکن است مربوط به عملکرد قدیمی صدا درمانی باشد. صدا درمانی که اغلب توسط فرهنگ های بومی در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، شامل پخش صدا ، کف زدن ، طبل زدن و آواز برای اهداف تشریفاتی ، معنوی و سلامتی است.

نکته:

مطالعات علمی بسیار کمی ، علیرغم سابقه طولانی استفاده از آنها ، کاسه های آواز تبتی را  مورد بررسی قرار داده اند.اما برخی از افراد گزارش می دهند که به آنها کمک می کند تا آرامش بیشتری داشته باشند.

روش کارکرد کاسه تبتی یا کاسه آوازه خوان چگونه است؟

 

برخی از کاربردهای احتمالی کاسه آواز درمانی عبارتند از:

 

تسکین استرس:

برخی از تحقیقات استفاده از کاسه آوازه خوان تبتی را به عنوان، راهی برای تقویت آرامش و کاهش احساس اضطراب پشتیبانی می کند.

 

بهبود خواب:

از آنجا که کاسه آواز درمانی با کاهش اضطراب و تنش ارتباط دارد ، ممکن است برای بهبود خواب مفید باشد. برای تأیید این موضوع ، تحقیقات بیشتری لازم است.

 

کاهش فشار خون:

یک مطالعه مقدماتی منتشر شده در مجله آمریکایی ارتقای سلامت در سال 2014 مزایای شروع یک جلسه آرامش مستقیم با 12 دقیقه کاسه آواز را بررسی کرد و کاهش بیشتری در فشار خون سیستولیک و ضربان قلب در مقایسه با سکوت قبل از جلسه یافت .

 

کاهش افسردگی:

یک مطالعه درمان کاسه آوازه خوان را به بهبود خلق و خوی مرتبط دانست و اظهار داشت که این روش ممکن است روشی کم هزینه برای کمک به کاهش علائم افسردگی باشد.

برخی از کاربردهای احتمالی آواز کاسه تبتی یا کاسه آوازه خوان درمانی

 

تحریک سیستم ایمنی:

 برخی همچنین ادعا می کنند که کاسه آواز تبتی می تواند سیستم ایمنی بدن را تحریک کرده و تغییرات مفید در امواج مغزی ایجاد کند.

تسکین درد:

یک مطالعه با بررسی درد مزمن ستون فقرات نشان داد که افراد تحت درمان با کاسه درمانی آواز به طور قابل توجهی کاهش درد و همچنین کاهش استرس را تجربه می کنند. با این حال ، درمان دارونما اثرات یکسانی داشت ، بنابراین نویسندگان این مطالعه نتیجه گرفتند که تسکین درد تأیید نشد.

 

تعادل و هماهنگی بدن:

بسیاری از طرفداران ادعا می كنند كه ارتعاشات كاسه تبتی می تواند با هماهنگی سلول ها و متعادل سازی سیستم انرژی بدن تغییرات مفیدی در بدن ایجاد كند.

 

تقویت سایر روش های درمانی:

برخی از افراد از کاسه ها در ترکیب با سایر روش های درمانی مانند مراقبه و تنفس عمیق استفاده می کنند.

خطرات و عوارض جانبی

در حالی که استفاده از کاسه آواز تبتی به طور کلی ایمن تلقی می شود ، تحقیقات زیادی در مورد خطرات احتمالی و عوارض جانبی این نوع درمان وجود ندارد.

افرادی که ممکن است بخواهند از آواز کاسه درمانی اجتناب کنند عبارتند از:

افرادی که مستعد سردرد هستند: برخی از افراد گزارش می کنند که در اثر سر و صدا و ارتعاشاتی که کاسه های آوازخوانی ایجاد می کنند ، دچار سردرد شده اند.

زنان باردار: از آنجا که اثرات آن بر بارداری مشخص نیست ، اگر در حال حاضر باردار هستید ممکن است بخواهید از این نوع درمان اجتناب کنید.

افراد مبتلا به صرع: در برخی موارد ، سر و صدا و ارتعاشات ممکن است باعث تشنج شود.

خطرات و عوارض جانبی کاسه تبتی یا کاسه آوازه خوان

 
پاک کردن انرژی منفی با کاسه های آواز

 

یکی از راه های پاک کردن انرژی ناخواسته در خانه شما با استفاده  از صدا است. یک خانه خالی و آرام می تواند لرزش های منفی و راکد را به راحتی جذب کند و غالباً از زنگوله ها برای دور کردن این انرژی ها از یک فضای خاص استفاده شده است.

نوع خاصی از زنگ که به کاسه تبتی یا آواز خوان معروف است. لحنی طنین انداز و خالص تولید می کند و ابزاری موثر در پاکسازی انرژی منفی است. این کاسه ها همچنین به دلیل ظرفیتشان برای تعادل سطح انرژی بدن ارزش زیادی دارند. در واقع ، آنها در جلسات مراقبه و درمان صدا درمانی آیورودا مورد استفاده قرار می گیرند.

کاسه آواز تبتی غالباً در نظافت منزل و از بین بردن انرژی منفی آن استفاده می شود. در فنگ شویی ، کاسه های آواز اغلب برای ایجاد صداهای مثبت استفاده می شود که باعث پراکنده شدن انرژی منفی می شود. هنگامی که انرژی منفی پاک می شود ، انرژی چی جدید می تواند در خانه جریان یابد. کاسه های آواز همچنین به بهبود اثربخشی فنگ شویی کمک می کنند.

پاک کردن انرژی منفی با کاسه های آواز خوان تبتی

مراحل پاکسازی خانه یا محیط با کاسه تبتی:

در هنگام استفاده از کاسه آواز برای پاکسازی خانه یا محیط ، مراحل خاصی وجود دارد که باید دنبال کنید.

در مرحله اول:

کاسه را روی کف دست خود قرار دهید ، و زمانی را برای احساس و درک وزن کاسه اختصاص دهید(آن را حس کنید). سپس ، هنگامی که آماده شدید ، با ضربه آرام به لبه آن ، با وزن و آهنگ کاسه آشنا شوید. چند بار دیگر به کاسه ضربه بزنید و با صدایی که تولید می شود آشنا شوید.این زمان خوبی است تا خود را در صدا و آواز کاسه غوطه ور کنید و اجازه دهید اثرات تصفیه کننده آن در بدن شما جریان یابد. روش دیگر نواختن کاسه دور زدن لبه در جهت عقربه های ساعت با زدن چوب به کاسه است.

در فضای خانه حرکت کنید و هر بار به یک اتاق بروید. در هر مکان ، با سه بار ضربه زدن به کاسه آوازه خوان صدایی تولید کنید.

به لحنی که کاسه تولید می کند توجه کنید. شاید بتوانید متوجه شوید که در بعضی از قسمت های خانه شما صدای کسل کننده ای را می شنوید.در حالی که در مناطق دیگر ممکن است صدا روشن و تیز باشد.

این زنگ های متفاوت ،انرژی مرده و زنده خانه شما را نشان می دهد. نواختن کاسه تبتی می تواند به تعادل مثبت این انرژی ها کمک کند.

برای آزاد كردن انرژی منفی از داخل دیوارهای هر اتاق ، هنگام استفاده از كاسه آواز ، در نزدیكی آنها بمانید. شما همچنین ممکن است بر روی درها و پنجره ها تمرکز کنید.زیرا درگاه هایی در نظر گرفته می شوند که انرژی بیرون از آنها به سمت داخل جریان می یابد. این کار را می توانید با کاسه آوازه خوان و چندین بار حرکت آن در جهت عقربه های ساعت در اطراف درب و پنجره انجام دهید.

مراحل پاکسازی خانه یا محیط با کاسه تبتی یا کاسه آوازه خوان چگونه است؟:

نکته:

برای فضاهایی در داخل خانه که به خصوص احساس نگرانی و اضطراب می کنید.کاسه را روی میز در وسط اتاق قرار دهید و مدت زمان بیشتری را به آنها اختصاص دهید.

 

نحوه دوم استفاده از کاسه های آواز تبتی:

در طی این درمان ، در حالی که کاسه ها با تنظیمات مختلف قرار می گیرند ، روی زمین دراز بکشید به حالت طاق باز. کاسه ها را می توانید در اطراف بدن ، روی بدن شما یا در مکان های مختلف اطراف اتاق قرار دهید.

برای ایجاد صدا با یک کاسه آواز ،چوب یا پتک همراه را با حرکت دورانی بر روی لبه یا لبه بیرونی کاسه محکم فشار دهید. با شنیدن لحنی روشن و واضح ، می توانید حرکت را کند کنید. به جای چرخاندن مچ دست ، از بازوی کامل خود برای حرکت استفاده کنید.

همین حرکت دورانی را می توانید در برابر ناحیه خارجی کاسه نیز انجام دهید. علاوه بر این ، می توانید قبل از شروع حرکت دورانی ، کاسه را به آرامی بزنید.

نحوه استفاده از کاسه های آواز تبتی برای درمان

از کجا بخریم

اگر علاقه دارید کاسه های آواز تبتی را امتحان کنید ،تعدادی مکان وجود دارد که می توانید آنها را پیدا کنید.

برخی منابع عبارتند از:

خرده فروشان آنلاین

مراکز مراقبه و یوگا

فروشگاه های موسیقی معنوی

فروشگاههایی تخصص کافی دارند در این موارد

طرفداران  کاسه تبتی می گویند کاسه های با کیفیت بالاتر،صداهای با طنین بیشتری تولید می کنند.بنابراین قبل از خرید به این نکته توجه داشته باشید مخصوصا در هنگام خرید حضوری.

 

اندازه کاسه تبتی

اندازه کاسه عامل دیگری است که باید در نظر گرفته شود. کاسه های کوچک و متوسط اغلب برای مبتدیان مناسب ترند.در حالی که کاسه های آواز بزرگتر ممکن است برای کاربران پیشرفته تر مناسب باشند.

اندازه کاسه تبتی یا آوازه خوان

نکته آخر:

کاسه آواز تبتی ممکن است فوایدی داشته باشد.اما برای اثبات کاربرد آنها تحقیقات بیشتری لازم است. برخی تحقیقات این ایده را پشتیبانی می کنند که این کاسه های آواز می توانند مراقبه و تنفس عمیق را تقویت کنند که برای کاهش استرس کمک کننده است.

در هنگام تهیه کاسه تبتی در صورتی که با قیمت های عجیب و غریب مواجه شدین و تبلیغات زرد و اغراق آمیز را مشاهده کردید به نوعی انرژی بدی گرفتید بهتر است از خرید اجتناب کنید.

موفق باشید.

admin98 وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *