شروع کنید

انرژی و تیپ شخصیتی شما بر اساس عناصر چهارگانه

انرژی و تیپ شخصیتی شما بر اساس عناصر چهارگانه

انرژی و تیپ شخصیتی عنصر شما چه است؟

انرژی و تیپ شخصیتی شما بر اساس عناصر چهارگانه به ترتیب زیر تقسیم می گردد:

عنصر آب : تير ، آبان ، اسفند

عنصر خاك : ارديبهشت ،شهريور ، دی

عنصر آتش : فروردين ، مرداد ، آذر

عنصر هوا : خرداد ، مهر ، بهمن

🔷عنصر آب

اتصال مجدد به این جنبه حیاتی طبیعت می تواند درس های مهمی در مورد دنیای درون و بیرون به ما بدهد.افرادی که دارای عنصر آب هستند معمولا هوشمند،درونگرا و خودکفا هستند. آنها عمیق ،دارای روحیه انتقادی و اهل موشکافی هستند ،به دنبال دانش و درک هستند. آنها دوست دارند پنهان و در خلوت و گمنام باقی بمانند. به دلیل دانش درونی زیادی که در بایگانی شان در اثر تجربه بدست آورده اند بار زیادی را به دوش می کشند.مانند آب در جستجوی این هستند که جریان ملایمی باشند که تمامی صخره ها و سنگ ها را بشکافند و بهترین را خلق کنند.زیرا آنها تمام گام های لازم برای رسیدن به موفقیت را به خود و دیگران نشان می دهند و آب یکی از عناصر چهارگانه بسیار مهم است.

اطرافیان شان برای آنها بسیار مهم هستند و به دیگران توصیه هایی درباره این که چه چیزی برایشان خوب است می دهند. تمام تلاش تان را می کنند تا زندگی متعادلی داشته باشند.

این عنصر حرکت مداوم است،اما آهسته و ثابت، درون هر یک از ما می چرخد و رمز و راز خود را حفظ می کند.اشکال مختلف آب را تصور کنید. آیا شما مانند آب جریان دارید؟ آیا شما مانند یخ سفت و سخت هستید؟ آیا شما گرم و خوش قلب هستید؟ یا احساس راکد و مسدود بودن می کنید؟ با کدام یک از اشکال آب بیشتر خوی گرفته اید؟این مهم است که در هر صورت جاری و روان باشید چون این بهترین و روان ترین حالت عنصر آب است.

انرژی و تیپ شخصیتی عنصر آب چگونه است؟

🔷عنصر خاک

شما محکم ، قابل اعتماد و دوستی وفادار هستید که در ایجاد روابط طولانی مدت و ارتباط عمیق با دیگران بسیار عالی است. جای تعجب نیست که مردم شما را بسیار دلسوز و بخشنده قلمداد می کنند. شما برای صلح ،هماهنگی و ثبات در همه چیز ارزش قائل هستید و اغلب در یک نقش میانجیگری یا انسان صلح طلب دیده می شوید.به دیگران کمک می کنید اختلافات خود را حل کنند و به تعادل و هماهنگی برسند.با این حال،هنگامی که تعادل ندارید.ممکن است خود را مستعد سردرگمی ،بیش از حد فکر کردن و رنج بسیار کنید.

برای پاک سازی افکار خود حرکت و مراقبه کنید.پیاده روی برای شما شکل مناسبی از ورزش است.زیرا هم انرژی دارد و هم راهی عالی برای پاکسازی تان است.راه رفتن با پای برهنه روی چمن ها یا ساحل به شما کمک زیادی برای ارتباط با زمین و گرفتن انرژی می کند.

انرژی و تیپ شخصیتی عنصر خاک چگونه است؟

در ادامه معرفی عناصر چهارگانه به آتش می رسیم:

🔷عنصر آتش

شما پرانرژی ،پرشور و با اراده هستید.شما به دیگران کاریزما،شجاعت،خلاقیت،خرد و شهود خود را القا می کنید و به آنها کمک می کنید باور کنند که امکان تحقق رویاها وجود دارد.زمانی که چیزی را اراده کنید با تمام قدرت برای بدست آوردنش تلاش می کنید و اراده ای قوی  دارید.تمایل طبیعی شما این است که شاد باشید و از معاشرت با دیگران لذت ببرید.از طرف دیگر ، هنگامی که تعادل ندارید.ممکن است بیش از حد هیجان زده شوید.علائم خفیف اضطراب را تجربه کنید یا در خوابیدن مشکل داشته باشید.

برای کنترل سطح استرس خود روش های مراقبه و آرام سازی را تمرین کنید.

قبل از خواب برخی از کشش های ملایم یا پیاده روی آرام قبل از قرار دادن سر روی بالش برای شما مفید است.مقدار زیادی آب بنوشید.از هوای بسیار گرم خودداری کنید و وعده های کوچک غذایی در دفعات بیشتر را در رژیم غذایی خود بگنجانید.از غذاهای قرمز رنگ لذت ببرید.

غذاهای به رنگ قرمز به طور سنتی برای عنصر آتش مفید هستند.بنابراین از گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ای ، تمشک و توت فرنگی لذت ببرید. و وقتی هوا گرم است ، مقداری هندوانه بخورید ، که به طور سنتی گفته می شود گرما را در سیستم مریدین ارگان قلب خنک می کند.

انرژی و تیپ شخصیتی عنصر آتش چگونه است؟

🔷عنصر هوا

افرادی که دارای عنصر هوا هستند علاقه مند به مسافرت هستند و اغلب به جاده می زنند و از مسافرت و رفتن به مکان های جدید لذت می برند. آنها بیش از حد خلاق هستند و به آزادی درونی زیادی نیازمند هستند تا بتوانند از زندگی شان لذت ببرند.آنها مثبت و الهام بخش هستند.به سرعت تغییر می کنند و به طور ذاتی سازگار هستند. آنها دارای ذهن باز ، بردبار و بدون قضاوت هستند و در ایجاد خلاقیت در افراد مهارت دارند.

عنصر هوا نوآور و صریح است و اغلب به دلیل برخورد ساده و سرراست با پدیده ها، ناخودآگاه دیگران به سمت شان کشیده می شوند.برای صحبت و درد و دل و راهنمایی گرفتن.افراد اطراف آنها به زودی احساس می کنند که هدف آنها کمک است و نه دخالت و می خواهند دانش و بینش خود را به اشتراک بگذارند.اگر با علایق مشابهی روبرو هستید ، هرگز در ارتباط با یک شخص دارای عنصر هوا خسته نمی شوید. زیرا آنها سلیقه بسیار خوبی هستند و می دانند چگونه موارد جذاب را رقم بزنند. آنها اغلب شوخ طبعی عجیب و غریبی دارند.

جستجوی حقیقت

فرد دارای عنصر هوا در جستجوی حقیقت است و اغلب حقایق جدیدی را در زندگی پیدا می کند. از طرف دیگر ، آنها هرگز به عقب نگاه نمی کنند تا با یک حقیقت گذشته ارتباط برقرار کنند ، اما همچنان مانند اسفنج به جذب دانش و اطلاعات جدید ادامه می دهند و افراد دارای عنصر هوا به خاطر حافظه تصویری قوی خود معروف هستند.

فرصت ها را می بینند ، اما اغلب در سطح شخصی و عاطفی فاقد همدلی هستند ، به همین دلیل ممکن است برای افراد اطراف شان متعصب به نظر برسند. اگر ذهن آنها تحریک نشود به راحتی خسته و افسرده می شوند. علاقه مند هستند به طور مداوم دانش جدید را جمع آوری و گسترش دهند.آینده محور هستند.آنها به دلیل بینش و دانش خود دارای قدرت شخصی هستند. اگر همه چیز به بن بست برسد ، آنها محکم هستند.در برخورد با زندگی معصوم و گاه ساده لوح. ذهنی بصری و  فعال با حافظه خوب. پُر فکر؛ تجزیه و تحلیل کمال گرا؛ واقع بین؛ سرراست؛ منصفانه برخورد می کنند و می خواهند از تلاش هایشان تقدیر شود.

انرژی و تیپ شخصیتی عنصر هوا چگونه است؟

سخن آخر:

هدف از بررسی عناصر چهارگانه ارائه نقشه ای برای چگونگی دستیابی به تسلط بر خود یا به بیان دیگر ، چگونگی کشف بهترین زندگی ممکن برای هر شخص بر حسب عنصر مربوطه است.

 

admin98 وب‌سایت
3 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx