شروع کنید

چاکراتراپی چیست و چه اهمیتی دارد؟

چاکراتراپی چیست و چه اهمیتی دارد؟

چاکراتراپی چیست و چگونه چاکراهایمان را متعادل کنیم؟

چاکراتراپی برای متعادل و باز کردن قفل های مراکز انرژی در  بدن بکار می رود تا انرژی های مسدود شده به گردش در آمده و آزاد و روان شوند،در این صورت یک هماهنگی و تعادل بین بدن،ذهن و روح ایجاد می شود.

شفای چاکرا راهی برای متعادل کردن سطح انرژی خود با چاکراهای مختلف است. با باز کردن دوباره چاکراها (یا گاهی اوقات کمی بستن آنها)، شکایات جسمی و ذهنی می توانند ناپدید شوند و بالانس عاطفی خواهید داشت و احساسات قدیمی و  کهنه  مضر از  بین  خواهند رفت. این باعث می شود احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید و انرژی بیشتری داشته باشید.در طول درمان چاکرا اغلب می توانید بلافاصله آرامش را احساس کنید و سپس انرژی دوباره شروع به جریان می کند. توانایی خود درمانی بدن فعال می شود.

چاکراتراپی چیست؟

 

برای چاکراتراپی و باز کردن قفلهای چاکرا ها دو راه اصلی وجود دارد:

 

 راه اول:

 

اینست که چاکراها را در معرض انرژیهایی قرار دهیم که با هر یک از آنها از نظر ساختاری هماهنگی دارد و چاکرا با امواج طبیعی از قفلها آزاد میشود.اینچنین انرژیهایی میتوانند در رنگهای شاد و ساده (رنگ درمانی) در جواهرات و کریستالها و سنگها (سنگ درمانی) و در صداها (صوت درمانی ) و روغنهای عطری و مواد طبیعی (روغن درمانی) وجود داشته باشند و به ما کمک قابل توجهی کنند.به محض اینکه فرکانسها در چاکراها جریان پیدا میکنند که عموما بالاتر و خالص تر از ارتعاشاتی است که هم اکنون در چاکرا ها جریان دارد٬آنها شروع میکنند به مرتعش شدن سریعتر ، فرکانسهای آرامتر، قفلها گام به گام از بین میروند.

در این مقطع انرژیهای حیاتی جدید می تواند توسط مراکز انرژی جذب شده و بدون مانع از کالبدها بگذرند.کالبدها و چاکراها شارژ شده، بدن ذهن و روح به تپش در می آیند و سلامتی اتفاق می افتد.وقتی انرژیهای سد شده در خلال این پاکسازی و تزکیه آزاد میشوند،محتویات آنها یکبار دیگر وارد سیستم آگاهی ما میشوند و میتوانیم بار دیگر همان احساساتی را که باعث بسته شدن در اولین مکان شده بود تجربه کنیم.بنابراین چاکراتراپی اهمیت دارد.

ترسها ٬خشمها ٬کینه ها٬دردها و بیماریهای جسمی روانی همگی ممکن است قبل از پاک شدن کامل٬برای آخرین بار نمایان شوند.این شرایط، حالات بدی مانند احساس ناآرامی و تندخویی و خستگی شدید را بوجود می آورد.بسیاری تحمل آنها را ندارند.تحمل لازم برای محل پاکسازی و متاسفانه با این عمل به سیر قهقرایی برمیگردند.

برای باز کردن قفلهای چاکرا ها دو راه اصلی وجود دارد:

 

راه دوم:

 

گره ها و قفلهای سیستم انرژی ما فقط زمانی باز میشوند که پیشرفت مان اجازه دهد که نگاهی به تمام قسمتهای سرکوب شده و دوست نداشتنی خود بیندازیم و آنها را با مدیتیشن و عشق رهایشان کنیم .یادتان باشد چاکرای قلب مرکز سیستم انرژی تمامی چاکراهاست.

گره ها و قفلهای سیستم انرژی

 

اهمیت چاکراتراپی

 

1_ چاکرای ریشه:

 

در استخوان دنبالچه شما قرار دارد و به سمت پایین است. این به شما کمک می‌کند احساس ثبات و امنیت کنید.

جریان کم انرژی و مسدود در چاکرای ریشه باعث می‌شود از سایز یا شکل بدن‌تان راضی نباشید یا احساس کنید بر زندگی‌ تان مسلط نیستید.از طرف دیگر، اگر این چاکرا بیش فعال باشد. ممکن است با کوچک ‌ترین تحریکی به حد انفجار عصبانی شوید.

 

2_ چاکرای خاجی:

 

در ارتفاع پایین شکم، زیر ناف. این چاکرا در مورد ابراز احساسات، خلاقیت و تمایلات جنسی شما است.

اگر چاکرای خاجی دارای انرژی کم باشد.باعث می‌شود هیچ لحظه لذت بخشی در زندگی‌تان نداشته باشید. اگر هم بیش فعال باشد ممکن است گریه بیش از حد و سرخوردگی را تجربه کنید.

 

3_ چاکرای شبکه خورشیدی (مانیپورا):

 

درست بالای ناف شما قرار دارد. انرژی این چاکرا نشان دهنده اشتیاق شماست. فضای وجودی شما، احساس هویت خود و توانایی رسیدن به آنچه می خواهید.

غیرفعال بودن چاکرای خورشیدی باعث می‌شود. وقتی تحت فشار هستید، احساس ناتوانی کنید و احساس تهوع و دلشوره داشته باشید. بیش فعالی این چاکرا شما را فردی سلطه جو و کنترل کننده می‌سازد.

 

4_ چاکرای قلب (آناهاتا):

 

در مرکز جناغ سینه در ناحیه قلب قرار دارد. این در مورد دادن و دریافت عشق و عشق به خود است.

اگر احساس می‌کنید تکه‌ای از قلب ‌تان کنده شده. این نشان دهنده ضعف چاکرای قلب و همچنین ضعف قلب فیزیکی شماست و اگر در شرایط پُر استرس سرخ می‌شوید یا ضربان قلب‌ تان بالا می‌رود ممکن است. چاکرای قلب ‌تان بیش فعال باشد.

 

5_ چاکرای گلو:

 

این چاکرا روی حنجره قرار دارد. تأثیر زیادی در برقراری ارتباطات مان دارد. توانایی بیان آنچه احساس و فکر می کنید. بنابراین صادق بودن با خودتان نیز بخشی از این امر است.

وقتی چاکرای گلو ضعیف باشد، شما نمی‌توانید از حقایق خود صحبت کنید و ممکن است لکنت بگیرید یا بلرزید. بیش فعالی این چاکرا باعث می‌شود قبل از فکر کردن حرف بزنید و گاهی حرف‌های نیش دار به زبان آورید.

 

6_ چاکرای پیشانی (آجنا):

 

 که به عنوان چشم سوم نیز شناخته می شود، روی پیشانی بین چشمان شما قرار می گیرد.این چاکرا مخفف احساس، شهود و دید واضح است.

اگر نمی‌توانید زندگی‌تان را به خوبی در ذهن مجسم کرده و سازماندهی کنید. چاکرای پیشانی یا چشم سوم شما کم کار است. اگر کابوس شبانه را تجربه کردید، ممکن است این چاکرا بیش فعال شده باشد.

 

7_ چاکرای تاج:

 

این چاکرا روی تاج سر شما قرار دارد. دروازه ورود به آگاهی بالاتر، تماس با معنویت و خرد بی پایان شماست.

ناتوانی در درست فکر کردن در زمان تنش به این معناست که چاکرای تاجی شما ضعیف است. اگر قصد دارید میوه دستاوردهای معنوی خود را بخورید. بدون اینکه یاد بگیرید چگونه آنها را بکارید، آبیاری کنید و پرورش دهید چاکرای تاج شما نامتعادل است.

 

نکته:

 

در نهایت اینکه برای چاکراتراپی و متعادل کردن چاکراهایتان از تمرینات هفت چاکرا استفاده کنید که در سایت قرار شده است.

اهمیت چاکراتراپی و باز کردن چاکراها چیست

 

 

شفای چاکرا به طرق مختلف به شما کمک میکند.

 

این به شما کمک می کند تا سلامتی و زندگی خود را متعادل کنید.

به شما کمک می کند تا با بدن خود در تماس باشید.

ذهن شما را به روی حقیقت زندگی باز می کند.

انسدادهایی که انرژی بالقوه هر چاکرا را مهار می کنند را پاکسازی میکند.

به افزایش سطح اعتماد به نفس شما کمک می کند.

این به شما کمک می کند تا احساسات خود را به طور مثبت کنترل کنید.

به شما کمک می کند که دوست داشتنی ، دلسوز و دارای شفقت باشید که به شما در روابطتان کمک میکند.

چاکراتراپی به شما کمک می کند با خودتان و با انرژی الهی ارتباط برقرار کنید.

شفای چاکرا به طرق مختلف به شما کمک می کند.

 

 

 

 

 

admin98 وب‌سایت
3.3 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
امیر
امیر
3 ماه قبل

به خاطر اطلاع رسانی از این مطلب مهم، سپاسگزارم.

2
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx