شروع کنید

امپت ها،افراد حساس به انرژی چه کسانی هستند ؟ و چه خصوصیاتی دارند؟

امپت ها،افراد حساس به انرژی چه کسانی هستند ؟ و چه خصوصیاتی دارند؟

امپت چیست؟ و چه کسانی هستند

 

امپت ها افرادی هستند که نسبت به دیگران حساسیت  بسیار بالاتری نسبت به انرژی ها دارند و به همین دلیل جهان هستی را متفاوت از دیگران حس و تجربه می کنند. و همین سبب مهربانی ،درک و شفقت بالای آنها می باشد و از طرفی دیگر بیشتر نسبت به دیگران آسیب پذیر هستند زیرا هر چیزی که در محیط اطراف و فضای انرژی شان رخ می دهد را با پوست و گوشت و استخوان شان عمیقا حس می کنند.

امپت چیست؟ افراد حساس به انرژی چه کساین هستند؟

15 نکته در باره «امپت »ها Empaths ( افراد حساس به انرژی )

1 – ما متهم می شویم که بیش از حد حساس هستیم.چیزی بیش از حد در ما وجود ندارد. ما در تماس با انرژی خودمان و انرژی دیگران، هر چیز مثبت و منفی را عمیقا حس می کنیم .

2 – ما نمی توانیم دروغ را تحمل کنیم.ما به سرعت می توانیم دروغ را تشخیص دهیم.بیشتر مردم این را نمی دانند. دروغ شنیدن برای ما وحشتناک است. با احساس کردن دروغ در هر جنبه ای از یک رابطه، معمولا آن را تمام می کنیم.

3 – تصاویر منفی در رسانه ها مستقیما روی ما اثرمی گذارند.ما از اخبار دوری می کنیم. وقتی موضوعی ناراحت کننده می بینیم ،تا مدتی به هم می ریزیم. تصور کنید درد و رنجی که در اخبار می بینید را خودتان هم احساس کنید. ما اینطوری هستیم.

4 – مکان های شلوغ را نمی توانیم تحمل کنیم.چه شخصیت درونگرا داشته باشیم و چه برونگرا، خیلی سریع از جاهای شلوغ خسته می شویم. احساس کردن و جذب مقدار زیادی از انرژی، طاقت فرساست. اگر هم به کنسرت و مسابقات ورزشی برویم، دلمان می خواهد هرچه سریعتر آنجا را ترک کنیم.

5- ما عاشق درمانگری هستیم.امپت ها خواهان سلامتی شما هستند. اگر توصیه های ما را به کار ببرید به نفع تان خواهد بود.

خصوصیات امپت ها

در ادامه به سایر خصوصیات امپت ها می پردازیم:

6 – نسبت به محرک ها و داروها حساس هستیم.قهوه، برخی از چای ها، نوشابه های انرژی زا …ما را نسبت به دیگران بیشتر مضطرب و بیقرار می کنند. سعی می کنیم از داروها دوری کنیم ، به خاطر عوارض جانبی زیادی که تجربه می کنیم.

7 – ما فقط می توانیم خودمان باشیم.مانند همه افراد صادق ،امپت ها بهترین دوستانی هستند که می توانید داشته باشید. ما می دانیم که هستیم . این دیگران اند که با طبیعت حساس و رفتار صادقانه ما مشکل دارند.

8- ما تجربه های شما را تجربه می کنیم.وقتی یک فرد نزدیک ، بیمار، افسرده و یا بیقرار می شود، ما همان علائم را نشان می دهیم و درگیر همان حالت ها می شویم.

9 – ما حیوانات را دوست نداریم، عاشق آنها هستیم.وقتی حیوانی را در طبیعت می بینیم، روح خالص و بی نقص او را می بینیم. ما با آنها مثل یک دوست حرف می زنیم و حدس بزنید…. آنها هم جواب ما را می دهند.

10- خستگی شدید و بیحالی برای ما عادی است.از آنجایی ما زیادی از دیگران جذب می کنیم، فقط با مشکلات عاطفی و ذهنی خودمان دست به گریبان نیستیم .

افرادی حساس به انرژی Empaths

و پنج خصوصیت پایانی:

11- ما به آسانی حواسمان پرت می شود.شاید به خاطر حساسیت به هر چیزی در اطرافمان، براحتی تمرکز خود را از دست می دهیم. خیلی وقت ها هم از چیزهای کوچکی که دیگران به آن توجهی نمی کنند، لذت می بریم.

12- اگر توصیه ای می کنیم ، آن را به کار ببرید.وقتی راهکاری ارائه می دهیم به آن گوش کنید. ما می دانیم چه داریم می گوییم. و اگر بی توجهی نشان دهید، ما را ناراحت می کنید.

13- تحمل خودشیفتگی را نداریم.اگر به ظاهر و اسم و رسم و پول و … خودتان می نازید، از ما دور شوید.

14- بعضی از صداها واقعا ما را آزار می دهند.نه تنها صداها، بلکه برخی از بافت ها ، پارچه ها، نور زیاد ، شلوغی و سروصدا ما را آزار می دهد. برعکس ، صداهای ملایم، نرمی و لطافت و طعم های خوب ، را خیلی دوست داریم.

15- ما شنونده های بی نظیری هستیم.می توانید هرقدر دلتان می خواهد در باره زندگی تان به ما بگویید و ما گوش می کنیم.ما تمام آن فراز و نشیب ها را از درون با شما تجربه می کنیم. و از همه مهمتر اینکه قضاوت نمی کنیم.ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم نه اینکه شما را اذیت کنیم.

امپت ها شنونده های بی نظیری هستند

admin98 وب‌سایت
3.1 9 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

18 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
معتمدی
معتمدی
1 سال قبل

آموزنده بود

مریم کیوانی
مریم کیوانی
1 سال قبل

خیلی جالب بودسپاس ازاطلاعاتتون تاالان نمیدونستم که من هم یه امپت هستم ایا احساسات رامیشه کنترل کرد ?اگرراهکاری هست ممنون میشم راهنمایی کنید

مهدی(ماهزاد)
مهدی(ماهزاد)
10 ماه قبل
پاسخ به  admin98

بزرگوار لطفا به دوستان بفرمایید که امپسی یا امپت بودن با احساسات عمیق داشتن فرق میکنه یک امپت احساسات خدای درونشه و به داشتن احساس قدرتمندش افتخار میکنه نه اینکه کنترل کنه امپت در خرج کردن انرژی مهر سرکش و بی پروا میشه و به عواقبش اهمیت نمیده فقط باید خوب باشیم همین

مهدی(ماهزاد)
مهدی(ماهزاد)
10 ماه قبل

من فقط میتونم بگم واقعا ازتون سپاسگزارم که اطلاع رسانی میکنید تا ادم ها به خودشون بیان ما امپت ها بی منت خوبی میکنیم ما با عشق خدمت میکنیم مت با شما یکدل می‌شویم نه همدل ما خیلی زود می‌شکنیم اما شما نمیفهمید فقط از شما دور می‌شویم ما واقعی هستیم ما در ماتریکس احساسمون هستیم ما برای زن ها ارزش بیشتری قائلیم ازشون سوء استفاده نمی‌کنیم مثل بیشتر مردها برده شهوت خودمون نمیشم کسی را کتک نمی‌زنیم دعوا رو دوست نداریم در کنار ما خدا را خواهید دید و بی ما هیچ خواهید بود خاک زیر پای خوبان سرمه چشمانمونم

مهدی(ماهزاد)
مهدی(ماهزاد)
10 ماه قبل

بزرگوار لطفا به دوستان بفرمایید که امپسی یا امپت بودن با احساسات عمیق داشتن فرق میکنه یک امپت احساسات خدای درونشه و به داشتن احساس قدرتمندش افتخار میکنه نه اینکه کنترل کنه امپت در خرج کردن انرژی مهر سرکش و بی پروا میشه و به عواقبش اهمیت نمیده فقط باید خوب باشیم همین

زهرا
زهرا
8 ماه قبل

سلام
ممنون از مطلب آموزنده تون
یه سوالی داشتم
یه امپت میتونه میزان انرژی ای که میگیره رو کنترل کنه؟
من بعد از یه تجربه ی بد تو جذب انرژی یکی از دوستام سعی کردم کنترلش کنم و تقریبا شد

نامینو
نامینو
8 ماه قبل

چقدر جالب بود ،تابحال راجعش نشنیده بودم.

Kimiya
Kimiya
3 ماه قبل

سلام منم یه HSP امپت درون گرا هستم.یه جمله ساده یه کتاب یه فیلم هر چیزی تاثیر میذاره،چطوری انرژی ورودی رو کنترل کنیم؟

بهرامی
بهرامی
9 روز قبل

سلام‌حال من همیشه خرابه ..حضور تو جمع آزارم‌میده نمیتونم …مشکل قلبی هم دارم ….مدام‌از آدمها دوری میکنم لا اینکه آدم‌معاشرتی هستم ولی ذهن آدمها آزارم‌میده

بهرامی
بهرامی
9 روز قبل

مقاله شما رو خوندم ..یه مدت انرژی درمانی انجام‌دادم

بهرامی
بهرامی
9 روز قبل

من احمق نیستم فقط مهربانم‌

18
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx