شروع کنید

کودکان ایندیگو و کودکان کریستال چه کسانی هستند و چه ویژگی و خصوصیاتی دارند؟

کودکان ایندیگو و کودکان کریستال چه کسانی هستند و چه ویژگی و خصوصیاتی دارند؟

کودکان ایندیگو (INDIGO) و کودکان کریستال (CRYSTAL) چه کسانی هستند و ویژگی هایشان چیست؟

 

کودکان ایندیگو نسل جدیدی از کودکان با استعداد هستند که از توانایی های خارق العاده برخوردار هستند. آنها موجودات همدل تری نسبت به نسل های قبلی هستند و به دنبال ابراز وجود از طریق خلاقیت خود هستند. کودکان نیلی حساس ، کنجکاو ، مستقل ،دارای ذهن باز و هنرمند هستند. آنها شهودی هستند.کودکان ایندیگو و کریستال، کودکانی هستند که تصور می شود دارای صفات یا توانایی های خاص ، غیرمعمول و گاه فوق العاده هستند.

اصطلاح “کودک ایندیگو” توسط نانسی آن تیپ (Nancy Ann Tappe) در دهه ی 1970 مطرح شد. او یک فراروانشناس و به گفته ی خود سایکیک و دارای جابجایی حسی (synesthete) است. در سال 1982 کتابی را تحت عنوان “Understanding Your Life Through Color” منتشر کرد که این اصطلاح را توصیف می کرد. او نخستین کسی بود که در اواسط دهه ی 1960 متوجه شد بسیاری از کودکان، با هاله ای مرکب از رنگهای “نیلی” (ایندیگو) و بنفش متولد می شوند.

این ایده بعدها در سال 1998 با انتشار کتاب “کودکان نیلگون: بچه هایی جدید از راه رسیده اند” (The Indigo Children: The New Kids Have Arrived) نوشته ی لی کارول (Lee Carroll) و همسرش جین توبر (Jan Tober) رواج پیدا کرد. لی کارول ادعا می کند که این مفهوم را از طریق چنل هایی که با موجودی روحانی به نام “کرایون” (Kryon) داشته، آموخته است.

کودکان ایندیگو،کودکان کریستالی و نیلی کیستند و چه خصوصیاتی دارند؟

کودکان ایندیگو یا نیلگون:

کودک نیلگون، پسر یا دختری است که یک مجموعه ویژگی های روانشناختی جدید و غیرمعمول را بروز می دهد، یک الگوی رفتاری که عمدتاً پیش از این مستند نشده است.

کودکان نیلگون، از 100 سال پیش بر روی زمین تناسخ یافته اند. اولین نیلی ها، پیشگامان و راهنمایان بودند. بعد از جنگ جهانی دوم، تعداد بسیاری از آنها متولد شدند که بزرگسالان نیلگون امروز هستند. از آن جایی که در دهه ی 1970، موج عظیمی از نیلی ها به دنیا آمدند، اکنون یک نسل کامل از نیلی ها داریم همراه با افزایش توانایی ها و پیچیدگی ترکیب تکنولوژی با خلاقیت.

کودکان ایندیگو و کودکان کریستالی کیستند و چه خصوصیاتی دارند؟

کودکان بلورین (کریستال) از حدود سال 2000 شروع به ظهور کردند، برخی نیز معتقدند کمی زودتر از این بوده است. آنها کودکانی بسیار توانمند هستند که هدف اصلی شان انتقال ما به مرحله ی بعدی تکامل و آشنایی ما با قدرت و  نیروی لایزال الهی است. آنها به صورت یک آگاهی و هشیاری جمعی عمل می کنند تا فردی و بر اساس قانون یگانگی یا وحدت آگاهی زندگی می کنند. آنان بر روی این سیاره، نیروی قدرتمندی از عشق و صلح هستند.

کودک ستاره ای چیست؟

در فرهنگ عامیانه و افسانه ها ،از نوعی تغییر و تحول بنیادین گفته می شود و کودکی که ظاهراً از ستاره ها افتاده است و نه از حد معمول انسان

بزرگسالان ایندیگو و بلورین از دو گروه تشکیل شده اند:

1. گروه نخست آنهایی هستند که به شکل کودکان نیلی به دنیا آمده اند و اکنون در حال انتقال به بلورین هستند. بدین معنی که آنها دستخوش یک دگرگونی معنوی و فیزیکی می شوند که آگاهی “مسیحا” یا “بلورین” را در آنها بیدار می کند و به عنوان بخشی از موج تغییر رو به تکامل، آنان را با کودکان بلوری پیوند می دهد.

2. گروه دوم افرادی را شامل می شود که بدون این خصیصه ها به دنیا آمده اند اما یا آنها را کسب کرده اند و یا با سخت کوشی و پیگیری مستمر مسیر روحانی، در مسیر فرا گرفتن آنها هستند. این به معنای آن است که همگی ما این توانایی بالقوه را داریم که جزئی از این گروه نوظهور باشیم. پدیده ی نیلی/بلوری، قدم بعدی در مسیر تکامل ما به عنوان گونه های انسانی است. آنها اینجا هستند تا راه را به ما نشان دهند.

بزرگسالان ایندیگو و بلورین از دو گروه تشکیل شده اند.

بزرگسالان نیلی چه کسانی هستند؟

آنها بصیر و خلاق ، مترقی و مستقل هستند. آنها انرژی های جدیدی را حمل می کنند و شیوه های مختلف تفکر و احساس را نشان می دهند. این افراد نیل نامیده می شوند ، زیرا رنگ نیلی (رنگی که در “چشم سوم” دیده می شود) به طور غیرمعمولی در هاله آنها برجسته است.

منشأ این اسامی

لغات نیلگون و بلورین به این خاطر به این دو نسل داده شده است که به درستی رنگهای هاله و الگوهای انرژی آنها را توصیف می کند. کودکان نیلی، آبی نیلی زیادی در هاله شان دارند. این رنگ متعلق به “چاکرای چشم سوم” است، مرکز انرژی درون سر که بین دو ابرو قرار دارد. این چاکرا، بر روشن بینی یا توانایی دیدن انرژی، اشباح و ارواح نظارت دارد. بسیاری از کودکان نیلی، روشن بین هستند.

منتقدان:

بسیاری از افراد از مفهوم کودک نیلی انتقاد می کنند زیرا اعتقاد دارند می تواند مورد سو استفاده والدینی قرار گیرد که به دنبال خاص جلوه دادن فرزندان خود هستند،خصوصاً اگر نیازهای خاصی دارند. برخی دیگر ادعا می کنند که علائم کودک نیلی بودن بسیار مبهم است و می تواند در مورد هر کسی صدق کند.

بعضی از والدین برچسب زدن به فرزندان خود را که مبتلا به اختلالات یادگیری هستند به عنوان یک کودک نیلی انتخاب می کنند تا احساس بهتری داشته باشند.منتقدان این روش را راهی برای جلوگیری از در نظر گرفتن درمان کودکان یا تشخیص روانپزشکی توسط والدین می دانند. برخی از لیستی از صفات که برای توصیف کودکان نیلی استفاده می شود نیز مورد انتقاد قرار گرفته اند زیرا به اندازه کافی مبهم است که در اکثر افراد اعمال می شود.

اگرچه درست است که می توان از برچسب کودکان ایندیگو یا نیلی سو استفاده کرد اما درست مانند هر برچسب دیگری ، علائم واقعی کودکان ایندیگو یا نیلی به قدری خاص هستند که نمی تواند به طور گسترده در مورد هر فردی اعمال شوند.کودکان نیلی در پیدا کردن حقیقت وسواس دارند.این را نمی توان در مورد هر شخص یا هر کودکی گفت. هر قانون ، اعتقاد،ساختار و نهادی توسط کودک نیلی زیر سوال رفته و بی رحمانه مورد چالش قرار می گیرد  این ویژگی واقعا غیرمعمول و خارق العاده است.

منشأ لغات نیلگون و بلورین و ایندیگو

16 ویژگی کودکان ایندیگو یا نیلگون:

1- آنها با احساسی از جلال و شکوه و شاهانه به این دنیا می آیند (و اغلب اینگونه رفتار می کنند)

2- آنها احساس می کنند “برای بودن در اینجا، سزاوارند” و از اینکه دیگران این احساس را ندارند تعجب میکنند.

3- ارزش شخصی خود، مسئله ی مهمی نیست، آنها اغلب به والدین می گویند آنها کی هستند.

4- آنها با اقتدار محض مشکل دارند (اقتدار و صلاحیت بدون توضیح یا گزینش).

5- به سادگی، یک سری از کارها را انجام نخواهند داد، به طور مثال، منتظر ماندن در صف برای آنها مشکل است.

6- نظام های مربوط به تشریفات و رسوم مختلف که محتاج خلاقیت و نوآوری نیستند، آنها را سرخورده می کند.

7- اغلب هم در خانه و هم مدرسه، روشهای بهتر انجام امور را تشخیص می دهند که موجب می شود، “سنت شکن” به نظر آیند .

8- به نظر غیر اجتماعی می رسند مگر آنکه با افرادی همانند خود باشند. اگر افراد دیگری با آگاهی مشابه در اطرافشان نباشند، اغلب گوشه گیر و درونگرا می شوند.احساس می کنند سایر انسانها آنها را درک نمی کنند. به خاطر معاشرت و مردم آمیزی، مدرسه اغلب برایشان بسیار دشوار است.

9- آنها به نظام تربیتی که “گناه و تقصیر” به دنبال دارد واکنش خوبی نشان نمی دهند. مقاومت در برابر پارادایم های اقتدار سفت و سخت و مبتنی بر کنترل دارند.

10- از اینکه نیازهایشان را ابراز کنند خجالت نمی کشند.

معنویت:

11- از اوایل کودکی یک معنویت ناخودآگاه ذاتی قوی به همراه دارند. از نظر روحانی احساس بیداری می کنید.

12-آنها یک شهود قوی دارند،کودکان ایندیگو دنیا را جور دیگری می بینند. همراه با اعتماد به نفس ذاتی ، آنها اغلب فکر می کنند راه شان درست است و اگر دیگران نتوانند ببینند،آزرده خاطر می شوند.

13-آنها احساس می کنند متفاوت از اکثر مردم هستند. به تنها بودن تمایل دارند،مایل نیستند فقط برای جا افتادن سازش کنند. احساس می کنند به نوعی “خاص” هستند اما نه به روشی خودشیفته. این بدان معنا نیست که آنها بسیار به فکر خود هستند یا می خواهند یک شخصیت مهم باشند.فقط به این دلیل که در این زندگی احساس وظیفه و هدف دارند. آنه اینجا هستند تا دنیا را بهتر کنند.

14-آنها سرسخت هستند.از آنجا که مأموریت روح نیلی در وجود شان رمزگذاری شده است.ارزش خود را می دانند،مایل نیستند از رویارویی با آنچه از روی صداقت بیان می شود عقب نشینی کنند.

15-آنها به مباحث ماورا الطبیعه علاقه مند هستند. طبیعی است افرادی که به اندازه کودکان نیلی دارای ذهن باز باشند و به موضوعاتی که بیشتر مردم در آن بسته اند علاقه مند می شوند. آنها دوست دارند با دانستن اینکه پاسخهای فعلی ما تا چه اندازه ناقص است ، درباره سایر توضیحات جهان پیرامون خود بیاموزند.

16-آنها یک روح کهن دارند.

20 ویژگی در کودکان کریستالی یا بلورین :

1- عموماً سال 1995 به بعد به دنیا آمده اند.

2- چشمانی بزرگ با نگاهی به شدت خیره کننده دارند.

3- شخصیتی پُر جاذبه و گیرا داشته و بسیار با محبت هستند.

4- دیر به حرف می آیند (3 یا 4 سالگی) و گرایش زیادی به کلام آهنگین دارند و ممکن است پیش از صحبت کردن، آواز بخوانند.

5- از تله پاتی و زبان اشاره ای که خود ابداع کرده اند برای برقراری ارتباط استفاده می کنند.

6- ممکن است مبتلا به اوتیسم و سندرم آسپرگر تشخیص داده شوند.

7- آرام و متین، دوست داشتنی، مهربان و بخشنده هستند.

8- بسیار حساس و همدل هستند.

9- با طبیعت و حیوانات ارتباط نزدیکی دارند.

10- نشانه هایی از شفادهی بروز می دهند.

11- به کریستال ها و جواهرات بسیار علاقه مند هستند.

12- اغلب در مورد فرشته ها، ارواح نگهبان و خاطرات زندگی گذشته صحبت می کنند.

خلاقیت

13- به شدت هنرمند و خلاق هستند.

14- غذاهای گیاهی و آب میوه ها را به غذاهای معمولی ترجیح می دهند.

15- ممکن است سیاحان و کوه نوردانی بی باک باشند با احساس شگفت انگیزی از تعادل.

16- آنها عاشق رنگها هستند. رنگارنگ لباس می پوشند.

17- به محیط (می تواند غذا و افزودنی ها را هم شامل شود)، فضاهای انرژی، واکسن ها، مواد شیمیایی و آفت کش ها و حشره کش ها، سر و صدا، جریان های الکتریکی بسیار حساسند و همچنین به لحاظ احساسی نیز نسبت به آنچه اطرافشان روی می دهد حساسیت نشان می دهند.

18- احساس آسیب پذیری و بی دفاعی دارند ولی همچنان از درون قوی هستند. اراده و عزمی راسخ دارند زمانیکه بر روی چیزی متمرکز می شوند.

19- توانایی ذاتی برای پرده برداری از ترس افراد دارند. به نظر می رسد می توانند بفهمند در سر و قلب کسی چه می گذرد.

20- اغلب چشمانی بزرگ و شفاف دارند. در عکس ها یا زمانی که به شما نگاه می کنند، چشم هایشان برجسته و چشمگیر است. گاهی احساس می کنید که انگار به درون شما نفوذ می کنند.

20 ویژگی در کودکان کریستالی یا بلورین :

 

کودکان ستاره ای

کودکان نیلگون و بلورینی که به این سیاره می آیند تحت عنوان “کودکان ستاره ای” شناخته می شوند. این نام اغلب به این خاطر است که ارواح آنها بیشتر در ستاره های دیگر خانه دارد و پیش از این روی زمین تناسخ نیافته اند. آنها در این زمان، به عنوان یک گروه “مأموریت ویژه” به منظور کمک به زمین و ساکنانش برای انتقال و تولد دوباره به صورت یک “زمین جدید” با ابعادی بالاتر، به اینجا می آیند.

در حالیکه این موجودات، شبیه انسانهای معمولی به نظر می رسند.در حقیقت به حیطه ی وسیعتری از قابلیتهای انسانی دسترسی دارند. آنها نسبت به اینکه چه کسی هستند، هوشیارترند.به بازشناسی اصل و منشأ الهی شان نزدیکترند. افراد نیلی و بلوری، این ارتعاشات را به این سیاره می آورند تا با دیگران سهیم شوند. آنها، تنها با حضورشان، به دیگران کمک می کنند به این ارتعاشات جدید منتقل شده و همچنین به روی توانایی های بالقوه شان گشوده شوند.

افراد بسیاری که از بُعد سوم آگاهی اصلی شان به مرحله ی نیلگون و بلورین منتقل شده اند.اکنون قادرند پرتو زرین تکامل را در چاکرای هشتم شان حفظ کرده و به ایجاد قالبی برای خلق زمین جدید کمک کنند. روشن بین ها به وضوح می توانند این ارتعاش نور طلایی را در هاله ی آنها ببینند.

کودکان ستاره ای کیستند؟

معلم معنوی جیدو کریشنامورتی فلسفه کودک ایندیگو  را هنگام نوشتن خلاصه می کند:

هیچ سنجشی از سلامتی نیست که بتواند به خوبی در جامعه ای عمیقاً بیمار تنظیم شود.

کودکان رنگین کمان:

کودک بلورین آتی، بلور رنگین کمان (Rainbow Crystal) نامیده خواهد شد که یک موجود بشری کاملاً تکامل یافته از بعد سیزدهم هستی است. می تواند تمامی پرتوهای تناسخ و تکامل را درون فضای ارتعاشات شان، حمل و منتقل کنند. در حال حاضر موجودات بلور رنگارنگ روی سیاره ی زمین وجود دارند.اما برای رسیدن به نهایت توانایی هایشان زمان لازم است.

کودکان بلور رنگین کمان Rainbow Crystal) کیستند؟ و چه آگاهی دارند؟

سخن آخر:

هر کودک ایندیگو ،کریستال و رنگین کمان می داند که ماموریت آنها ایجاد تغییر در این کره خاکی است.کم کم ، نور می تواند به تاریکی نفوذ کند. حقیقت فریب را آشکار خواهد کرد. عشق جای نفرت را خواهد گرفت. شجاعت جای ترس را خواهد گرفت. و تجربه مستقیم جایگزین خواهد شد.به لطف وجود آنها ، تعداد بیشتری از مردم از خواب بیدار می شوند و آزادی را در عمق وجود خود پیدا می کنند.

admin98 وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *