شروع کنید

وصل شدن به خود ،به چه معناست؟ 15 راه برای ارتباط با خود واقعی

وصل شدن به خود ،به چه معناست؟ 15 راه برای ارتباط با خود واقعی

وصل شدن به خود به چیست؟

 

وصل شدن به خود ،به معنای توجه و هماهنگی با آنچه در درون شما می گذرد و دانستن اینکه  حقیقا، چه کسی هستید،آغاز می شود. این به معنای درک وجود خود و آگاهی از ابعاد مختلفی است که وجود شما را می سازد.

 

زمانی را اختصاص دهید برای وصل شدن به خود ،این به شما حسی شبیه به برگشت به خانه را می دهد.شهامت داشته باش و حجاب ذهن را کنار بزن تا نور آن سوی پرده را ببینی.

 

برای دریافت الهامات قلبی باید روح را مثل لحظه تولد پاکسازی کرد.برای وصل شدن به منبع اصلی نور و انرژی خداوند نیاز نیست،چیزی به تو اضافه شود. برعکس، باید خاطرات و اطلاعات اضافی از تو پاک شود.پاکسازی کن و تسلیم باش،پاک مثل لحظه تولد تا به خود وصل شوی.

وصل شدن به خود چیست؟

 

حضور

 

حضور ما همواره موثرتر از مداخله بی ربط ماست.هنگامی که فارغ میشوی از قصه ذهنی خود ،متصل می شوی به هستی کُل، همچون اتصال قطره به دریا، ذهن نمی تواند متصل شدن قطره به دریا را درک کند. در حضور ناب، تو از رابطه صرف فراتر می روی،در حضور ناب تو حقیقت خویش را هم در صورت خویش و هم در صورت،همه چیز و همه کس مشاهده می کنی.در حضور ناب دیگران ،دیگر  برای تو دیگران نیستند.تو با همه چیز و همه کس یگانه ای.هنگامی که به ساحت یگانگی می رسی،عشق حقیقی،توجه حقیقی و شفقت حقیقی می شکفد.

حضور ناب چیست؟

 

15 راه برای ارتباط با خود واقعی

 

  1.خودت را ببخش.

  2.خویشتن را دوست داشته باش …

  3.هوای خودت را داشته باش! …

  4.وجودتان را در اولویت قرار دهید….

  5.به بدنت گوش کن …

  6.کاری را انجام دهید که همیشه آرزویش را داشتید…

  7.چیزی رو که می خواهید بگویید را بگویید…

  8.کاری را که دوست داری را انجام بده!

  9.فهرستی از تمام ویژگی های منحصر به فرد خود تهیه کنید.

 10.محبت و حمایت دوستان را دریافت کنید.

11.در طبیعت بنشین و جاری باش

12.غم، عصبانیت و ناامیدی را رها کنید.

13.خندیدن را بیاموزید.

14.تصور کنید که به خود واقعی تان همیشه متصل هستید.

15.خودت را آزاد کن.

 

واصلان حق

 

واصلان (طالبان حق كم اند و واصلان حق بسيار كمتر) مولوي بارها از مقام وصل و واصلان در مثنوي معنوي سخن مي گويد. عموما كسي كه به مقام وصل می رسد در تمام جهانها در 24 ساعت شبانه روز بيدار است. مقامات بسياري در مسير دروني و مسير حقيقت وجود دارد كه وصل يكي از بالاترين آنهاست. در مقام وصل انسان از صفات الهي فارغ مي شود، از خطا و اشتباه مصون مي گردد، به اسرار الهي واقف مي شود، از مظاهر الهي در روی زمين به شمار مي رود، ضميرش پاك مي شود و تبديل به نور محض مي گردد.

 

افراد بسيار اندكي مي توانند به مقام وصل برسند، چرا كه لازمه وصل دل كندن از امور و دلبستگي هاي روحاني است و كسی كه از بند جسم و ماده رها شده و به مقام روح و طبقه روح رسيده است، دلبستگي خاصي به آن پيدا مي كند. مسير حقيقت و خودشناسي مقامات و ايستگاه هاي بسياري (طالبان، سالكان، كاملان، واصلان و …) دارد، ولي كسي به مقام وصل مي رسد كه در مقامات ديگر توقف چنداني ندارد و دلبسته آنها نيست. رسيدن به هر مقامي، فاصله ما را با مبدا كمتر مي كند و رسيدن به هر مقام، مصداق يك پله به بالاتر رفتن است.

 

در هر مقام قدرت و همچنين نشئه اي عرفاني و معنوي وجود دارد كه مي تواند مريد راه خودشناسي و حقيقت را به نوعي مجذوب خود كند. در راه رسيدن به حقيقت و حضرت حق، مشغول شدن به هر نوع جذبه و قدرتي، براي روح هاي برتر به منزله شكست بسيار بزرگي تلقي مي شود و مي تواند مشكلات عديده اي بوجود آورد.

 

مولوی در مثنوی معنوی می فرمايد:

 

واصلان چون غرق ذات‌اند ای پسر

کی کنند اندر صفات او نظر

 

مثنوی معنوی،دفتر دوم

 

کسي كه توانسته همه بدن هاي شمس و الهي خود را بدست آورد و در تمام جهانها بيدار است، به مقام وصل مي رسد. كسي كه به مقام وصل مي رسد مي تواند در همه بُعدها حضور داشته باشد و از آنها آگاه باشد. وصل مجراي بزرگي به نور الهي است و فردي كه واصل است عشق بسياري را در جهان فيزيكي ساطع مي كند. تعداد افرادي كه به مقام وصل مي رسند بسيار انگشت شمار است.

واصلان حق از دیدگاه مولوی

 

استادی تعریف میکرد:

 

وقتی شروع کردم به بیشتر و بیشتر بیدار شدن، متوجه شدم وقتی در اطراف کسانی قرار میگیرم که “ارتعاش پایینتری” از خود ساطع میکنند تحریک پذیر و زود برآشفته میشم.

 

وقتی به این مساله آگاه شدم ، فهمیدم بطرزی ناخودآگاه خودم را از آنها بهتر میدانم و یا سعی میکنم نحوۀ رفتار آنها را به نوعی کنترل کنم.

 

فقط وقتی توانستم در اطراف این نوع احساسات و ارتعاشات، کاملا در آرامش باشم که متوجه شدم باید مقاومت در برابر آنها را کنار بگذارم.

 

بنابراین مقاومت را کنار بگذارید و دست از کنترل کردن دیگران بردارید.در بودن و پذیرش هست که به خود و وجود حقیقی تان وصل می شوید و می توانید طعم یگانگی را بچشید.

بیدار شدن

 

عبادات و مدیتیشن

 

عبادت و مدیتیشن خودشان نتیجه ی خودشان هستند و اگر آنها را وسیله ای برای رسیدن به نتیجه ای دیگر بکار بریم، از دستشان خواهیم داد.اگر درک کنید عبادت چیست، نتیجه آن اصلا برایتان اهمیتی نخواهد داشت،عبادت خود نتیجه خود است و ارزش آن در خودش نهفته است.بنابراین از عبادتت پُلی نساز برای خواستن و رسیدن به چیزی،زیرا عبادت و مدیتیشن یک خواستن نیستند.یک بودن هستند برای وصل شدن به خود و ذات یگانه مان.

 

نکته:

 

مدیتیشن تنها راه سکوت ذهن

و وصل شدن به جهان هستی است.

مدیتیشن

 

پنج مرحله مهم در وصل شدن به خود

 

 1.به یاد داشته باشید “من افکارم نیستم.”

 2.از افکار خود فاصله بگیرید و ناظرشان باشید.

 3.خود را کاملاً بپذیرید.

 4.ندای درون خود را بیابید و حقیقت تان را در برابر خود برتر بیان کنید.

 5.تا زمانی که طول بکشد صبور باشید. بگذارید روحتان شما را راهنمایی کند و وصل صورت پذیرید.

پنج مرحله مهم در وصل شدن به خود

admin98 وب‌سایت
3.7 6 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

8 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
علیرضا حیدری
علیرضا حیدری
1 سال قبل

سلام بسیار ممنونم بابت این مقاله با ارزش

نیره دست پیمان
نیره دست پیمان
1 سال قبل

من از مطالب تون راجع به ارتباط با خود واقعی بهره های بسیاری بردم. سپاس برای شفافیت در بیان تون کلمات ساده بدون پیچیدگی💜💜💜

یگانه
یگانه
10 ماه قبل

سلام وقت بخیر . ممنون میشم جواب این ابهام ذهنی من رو بفرمایید
در این مقاله این مطلب درج شده که گفته شده مقامها مسیر رسیدن و وصل شدن رو کوتاهتر میکنه ولی در انتهای متن نقض شده یعنی این مقامها باعث شکست میشه ؟(در هر مقام قدرت و همچنين نشئه اي عرفاني و معنوي وجود دارد كه مي تواند مريد راه خودشناسي و حقيقت را به نوعي مجذوب خود كند. در راه رسيدن به حقيقت و حضرت حق، مشغول شدن به هر نوع جذبه و قدرتي، براي روح هاي برتر به منزله شكست بسيار بزرگي تلقي مي شود و مي تواند مشكلات عديده اي بوجود آورد.) ؟ ؟ ؟


آخرین ویرایش10 ماه قبل توسط یگانه
یگانه
یگانه
10 ماه قبل

و سوال بعدی چرا در عبادت و مدیتیشن نباید خواسته ایی داشته باشیم حال در صورتی که عبادت کردن در فرهنگ مذهبی ما در زمان خواسته ها بیان شده

8
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx